خبر ورود اولین آونتادور قرمز رنگ (یا شایدم نارنجی سوخته) به پایتخت مثل یک بمب خبری بود که بلافاصله ترکش هایش به همه جای شهر رسید؛ از ستادهای انتخاباتی گرفته تا میادین میوه و تره بار . . . !

Photo by gozarmovaghat.com


می گویند آونتادور موردنظر که تصاویر شکار شده آن در گذرموقت منتشر شد، از دبی با پلاک M 72414 به کشور آمده و موفق به گرفتن پلاک گذرموقت 9144 هم شده است؛ حداقل اطلاعات دیگری که از ظاهر پلاک می توان تشخیص داد اینست که آونتادوری تهرانی ما تنها تا پایان شهریورماه 92 اجازه خودنمایی در خیابان ها را دارد!

Photo by gozarmovaghat.com

Photo by gozarmovaghat.com

انتشار عکس آونتادور قرمز رنگ (شاید هم نارنجی) که برای اولین بار وارد ایران می شود حتی داغ ترین اخبار این روزهای ایران را نیز تحت الشعاع قرار داد و این خبر ظرف مدت کوتاهی در تمام کشور منتشر شده و در همه محافل صحبت از ورود این اسطوره به داخل کشور بود .

به گزارش  ، بر مبنای اطلاعات موجود این لامبورگینی آونتادور قرمز رنگ از طریق دبی وارد کشور شده و موفق به دریافت پلاک موقت به شمار 9144 شده است و با توجه به اطلاعاتی که می توان از پلاک آن بدست آورد می توان گفت که حداقل تا اواخر شهریور ماه اجازه تردد در ایران به این آونتادور فوق العاده داده شده است .

لامبورگینی آونتادور قرمز رنگ

درباره ی ادامه حضور این ماشین در کشور بعد از اتمام مهلت تردد خود اطلاعاتی موجود نیست ولی این امکان نیز وجود دارد که بتواند مانند مرسدس بنر SLS قرمزی که چندی پیش موفق به گرفتن پلاک ملی شد ، آونتادور نیز موفق به این کار شود !!

 این خودرو برای انجام مراحل اداری وارد شهرک آزمایش تهران شده بود و در آخرین لحظات خروج از کارواش این مجموعه توسط خبرنگار دنیای خودرو شکار شد. البته این خودرو طبق گفته مالک آن، قرار بود قبل از خرداد ماه وارد ایران شود که چند روزی ورود آن به تأخیر افتاد.

 لامبورگینی آونتادور مورد نظر از کشور امارات وارد ایران شده است. بعد از انجام مراحل اداری خودرو به گمرگ شهریار ارسال شد و از همانجا ترخیض شد. این خودرو در ابتدا به صورت گذرموقت وارد ایران شده هم اکنون در شهر با پلاک گذرموقت تردد می کند. البته به گفته مالک خودرو، به احتمال بسیار فراوان لامبورگینی آونتادور مورد نظر بعد از اتمام دوره ترددش برای دریافت پلاک ملی اقدام خواهد کرد. موضوعی که تصور آن تاحدودی سخت است.

لامبورگینی آونتادور مجهز به پیشرانه 12سیلندر6.5لیتری با قدرت 700اسب بخار در 8250 دور بردقیقه و690نیوتن تر گشتاور در5500دوربردقیقه است. این سوپراسپرت ایتالیای دارای شتاب صفرتاصد 2.9 ثانیه است.قیمت این خودرو در حدود 370هزار دلار است. طول این سوپراسپرت 4780 میلیمتر، عرض آن 2260 میلیمتر و ارتفاع آن1136 میلیمتر است. لامبورگینی آونتادور را می توان به عنوان یکی از رقبا سرسخت سوپراسپرت های دنیا نظیر فراری458ایتالیا برشمرد.


موضوعات مرتبط: خودرو های گذرموقت ، تصاویرLamborghini

تاريخ : پنجشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۲ | 21:2 | نویسنده : Ali_motallebi |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.